Породи собак » Лабрадор-ретривер

Лабрадор-ретривер

Лабрадор-ретривери — це доброзичливі, енергійні та дуже розумні собаки. Вони люблять спілкуватись з людьми і часто використовуються як собаки-поводирі, собаки-помічники та собаки для пошуку наркотиків і вибухівок. Лабрадори-ретривери дружелюбні до дітей, що робить їх чудовими сімейними собаками. Узагалі, лабрадор-ретривери є дуже популярними серед собак в США, Великобританії та інших країнах. Вони відомі своєю дружелюбністю, розумом та енергією, що робить їх однією з найбільш популярних порід собак у світі.

Походження назви породи лабрадор-ретривер

Лабрадор-ретривер — порода мисливських собак, назва яких співзвучна з назвою півострова Лабрадор на берегах Північної Америки. Логічно було б припустити, що півострів являється батьківщиною породи, але це не зовсім так. 

Півострів Лабрадор разом з островом Ньюфаундленд є провінцією Канади, і саме на острові Ньюфаундленд жили великі собаки з довгою кудлатою шерстю, яких аборигени використовували для перевезення вантажів, та малі собаки з короткою жорсткою шерстю, які були водоплавними та допомагали рибалкам витягувати з крижаної води сітки з уловом, їх називали собаками Святого Джона. Вони і стали предками сучасних лабрадорів.

Серед інших версій походження назви породи, існує думка, що коли цих собак побачили португальські моряки, вони були вражені їхньою витривалістю та працездатністю і назвали їх «лабрадорами», що в перекладі з португальської означає трудівник. 

А «ретривер» в перекладі з англійської означає пошукова собака, яка знаходить та приносить (подає) мисливцеві дичину.

Моряки торгових суден, які доставляли товар до Великобританії, брали з собою в плавання помічників — водоплавних собак, які вразили британців своєю універсальністю та вмінням апортувати здобич з холодної води.

Граф Малмсбері та герцог Баклю стали першими імпортерами та заводчиками цих собак в Англії та зробили все можливе для збереження породи лабрадорів. Особливо це стало актуальним під час скорочення торгівлі з Ньюфаундлендом та введення Закону про карантин, коли майже зовсім припинили завозити собак до Англії.

Можна навіть стверджувати, що саме завдяки англійцям, лабрадори збереглися як порода. Адже на батьківщині лабрадорів були прийняті закони, згідно яких дозволялося мати лише одну собаку та ще й платити за неї непомірні податки. Це призвело спочатку до скорочення популяції, а до кінця ХІХ сторіччя і повного її зникнення.

Лабрадори-ретривери завдяки своїм мисливським робочим якостям, дуже швидко стали популярними серед місцевих аристократів, любителів полювання. В 1903 році Кінологічний клуб признав лабрадора-ретривера окремою породою. А в 1916 році був створений Клуб лабрадорів-ретриверів, члени якого розробили стандарти породи, сприяли її захисту та розповсюдженню.

Як виглядають лабрадори-ретривери

В січні 2011 року Міжнародна кінологічна організація затвердила нову редакцію стандарту породи лабрадор-ретривер.

Зовнішній вигляд

Собаки міцної статури мають досить великі розміри, тіло м’язисте, але струнке. Спина рівна з широким, коротким попереком. Грудна клітка гарно розвинена, масивна і глибока. Шия середньої довжини, міцна, з чіткими лініями. 

Голова пропорційна до тіла, з масивним черепом. Широкий лоб має чіткий перехід до морди. Мочка носа має гарно виражені ніздрі. Сильні щелепи середнього розміру мають правильний вертикальний ножицеподібний прикус.

Очі виразні, середнього розміру, в основному коричневі, але можуть бути з зеленим відтінком, так звані горіхові.

Невеликі висячі вуха розташовані ззаду голови та прилягають до черепа.

Породною особливістю лабрадорів є товстий округлий хвіст середньої довжини, який звужується до кінчика і схожий на хвіст видри. Хвіст укритий густою короткою шерстю, має пряму форму, не повинен загинатися на спину та скручуватися в кільце.  

Масивні кінцівки прямі, кістляві, з перетинчастими лапами. Перетинки зі шкіри між пальцями допомагають собакам плавати у воді.

Шерсть 

Шерсть у лабрадорів густа, коротка і жорстка, ніби вкрита жирною захисною плівкою. Завдяки густому підшерстю водонепроникна і добре захищає від холоду. 

Забарвлення

Згідно першого стандарту, представники породи лабрадор мали бути тільки чорного кольору без будь-яких відтінків. Але згодом було дозволено реєструвати собак світло-жовтого з рожевим відтінком (палевого) забарвлення, а ще пізніше стандартом було затверджене і коричневе (так зване шоколадне або печінкове) забарвлення.

Зріст / вага:

  • самки — 54 – 56 см / 25 – 32 кг;
  • самці — 56 – 57 см / 27 – 36 кг.

Характер, породні особливості та виховання лабрадора

Лабрадор-ретривер — це одна з найпопулярніших порід собак з прекрасним характером, яка орієнтована на людину, чудовий компаньйон, розумний та сміливий пес, який віддано любить свою сім’ю.

Це гарні мисливці, але погані охоронці, бо лабрадор — це порода, яка любить абсолютно всіх людей і ладить з іншими тваринами. Лабрадори дуже розумні собаки, гарно піддаються дресируванню, легко засвоюють команди, особливо в ігровій формі.

Вони люблять грати з м’ячем та апортувати різноманітні предмети, цим собакам потрібне спілкування з людьми. Якщо лабрадори-ретривери не отримують достатнього навантаження або довго залишаються вдома без господарів, їхня поведінка може бути неординарною, гіперактивною: вони риють ями, гризуть меблі, взуття, одяг, безперервно гавкають. 

Лабрадорів потрібно навчити виконувати команди та контролювати енергію, щоб на прогулянках ця сильна собака не тягла вас на повідку за іншими собаками та котами, не скакала на інших людей, запрошуючи їх до гри. 

Ще лабрадори полюбляють підбирати та їсти все, що валяється на землі. Щоб уникнути цього, дайте йому в зуби улюблену іграшку і хай він її носить.

Завдяки терплячості, поступливому, спокійному характеру, прив’язаності до людей та особливому відношенню до дітей, лабрадорів використовують в якості собак-поводирів і каністерапевтів.

Вони беруть участь у рятувально-пошукових операціях, в тому числі і на воді, та допомагають у пошуку вибухонебезпечних та наркотичних речовин.

Схильність до захворювань у лабрадорів

Лабрадори мають від природи міцне здоров’я, але вони можуть мати генетичні захворювання, які притаманні для собак великих порід:

  • дисплазія суглобів;
  • алергічні реакції;
  • захворювання очей;
  • глухота;
  • епілепсія;
  • інфекційні захворювання;
  • проблеми з м’язами хвоста, так званий холодний хвіст;
  • зайва вага, і як наслідок, серцево – судинні захворювання та цукровий діабет.

Середня тривалість життя лабрадорів 12-14 років.

Особливості утримання та догляду за лабрадорами

Це дуже енергійна порода, яка потребує виходу цієї енергії. Тому в квартирі тримати лабрадорів можна за умови регулярних фізичних навантажень та прогулянок. Завдяки густому та щільному підшерстю, цим собакам не холодно на вулиці навіть в морози.

Догляд за лабрадорами повинен складатися зі стандартних процедур: протирати очі, чистити зуби, оглядати та чистити вуха. Хоча лабрадори і люблять плавати, купати їх зі спеціальними миючими засобами часто не рекомендується, щоб не пошкодити захисний шар. Кігті, якщо вони не сточилися природним шляхом, підрізають за потребою. 

Шерсть вичісують спеціальною жорсткою щіткою два-три рази на тиждень, в періоди линьки цю процедуру потрібно повторювати кожного дня.

Раціон харчування лабрадорів

Від правильно підібраного раціону залежить зовнішній вигляд, здоров’я та, навіть, тривалість життя вашого вихованця. Лабрадори — порода, схильна до переїдання та ожиріння, що є причиною різних захворювань. Тому, незалежно від того, натуральним чи сухим кормом ви годуєте собаку, слідкуйте за режимом харчування, розміром порцій та збалансованістю раціону свого улюбленця.

Корм повинен бути преміум класу для великих порід собак, він може містити добавки для укріплення кісток. 

Основу натурального корму складає нежирна телятина або яловичина, баранина, м’ясо птиці, морська риба, овочі, кисломолочні продукти. Можна включати до раціону яйця та субпродукти. Солоне, солодке, кисле та копчене собакам заборонено. Порадьтеся з ветеринаром стосовно вітамінно-мінеральних добавок.

Скільки коштує лабрадор-ретривер

Ціна на лабрадора залежить від віку собаки, розплідника, породності та чемпіонських якостей батьків, наявності документів, що підтверджують родовід, класу, до якого належить цуценя:

  • шоу — майбутні чемпіони з бездоганним екстер’єром та родоводом;
  • брід — відповідають всім ознакам породи;
  • пет — домашні улюбленці з деякими відхиленнями від стандарту. 

250 $- 5500 $