Усі породи спанієлів мають такі спільні риси як довгі вуха та енергійний хвіст, невеликі розміри, високий рівень активності, легкість у навчанні та відданість і любов до свого господаря.
Виникнення Породи Спанієль
Спанієлі як порода виникли дуже давно. Існує думка, що довгошерстих іспанських собак привезли кельти спеціально для полювання з соколами, з сітками та на водяну дичину. Саме з Іспанії ці «пташині собаки», як називали спанієлів, поширились по всій Європі та стали популярними серед мисливців.
Перші згадки про собак зовні схожих на спанієлів і надійних помічників в полюванні на диких птахів зустрічаються в іспанській літературі XIV-XV ст.
Існує кілька видів спанієлів, які відрізняються за розміром, зростом, забарвленням та довжиною шерсті.
В XVI ст. в залежності від птахів на яких полювали, спанієлі ділились на сухопутних (земляних) та водяних. Сухопутні спанієлі поділяються на спрингерів (стрибунів), їх ще називали підсокільними або шукачами та кокерів (від англійської назви вальдшнепів «cock»). Сухопутні виганяли дичину або вказували місце, де вона знаходиться на полюванні з соколами, а водяних спанієлів використовували для полювання сітками.
Кокери зовні відрізнялись від спрингерів дуже довгими вухами, короткою мордою, сильними та короткими ногами, довгою та хвилястою шерстю, особливо на хвості, який завжди купірувався, бо спанієлі підносили дичину, витягуючи її з чагарників, і при цьому часто роздирали свої хвости до крові. Щоб запобігти ранам, хвости почали обрізати.
Особливості породи спанієлів
Спанієлі незамінні для полювання в чагарниках та зарослях. Під час пошуку дичини хвіст собаки постійно рухається і чим швидше рухається хвіст, тим ближче знаходиться дичина.
Порода спанієлів розвивалася протягом століть. Результатом роботи селекціонерів стали собаки з відмінними мисливськими та робочими якостями. А дружелюбність, веселий характер породи та зовнішній вигляд спанієлів сприяли їхній популярності в якості собак-компаньйонів.
Однією з переваг породи є гарна адаптація до життя в квартирі та міському середовищі.
Ще однією перевагою спанієлів є міцне здоров’я та майже відсутні генетичні захворювання.
Недоліки спанієлів
Деякі представники спанієлів можуть бути надмірно активними та шумними або боязкими та тривожними. Оскільки спанієлі дуже велелюбна та прив’язана до людей порода, то їхній страх і тривожність проявляється, коли господарі залишають їх вдома самих. Щоб уникнути деструктивізму в поведінці, собаку потрібно поступово привчати до самостійного перебування вдома та навчати послуху і контролю за емоціями.
Види спанієлів
-
Американський водяний спанієль
-
Американський кокер-спанієль
-
Англійський кокер-спанієль
-
Англійський спрінгер спанієль
-
Бретонський спанієль (бретонський эпаньоль)
-
Вельш-спрингер-спанієль
-
Ірландський водяний спанієль
-
Кавалер кінг чарльз спанієль
-
Кламбер-спанієль
-
Німецький спанієль (вахтельхунд)
-
Пікардійський спанієль
-
Понт-одемерський спанієль
-
російський мисливський спанієль
-
Сасекський спанієль
-
Філд-спанієль
-
Французький спанієль