Породи собак » Кане-корсо (італійський мастиф)

Кане-корсо (італійський мастиф)

Хоча кане-корсо мають вражаючий зовнішній вигляд, вони також відомі своєю спокійною та збалансованою поведінкою, високою інтелектуальною здібністю та лояльністю до своїх господарів, що робить їх відмінними собаками-компаньйонами для людей. Ці величні італійці вимагають сильного та стійкого лідерства, тому важливо, щоб їх господарі мали досвід у тренуванні та вихованні собак. Кане-корсо можуть стати вірними охоронними собаками для своєї родини та будуть цінними членами будь-якої сім’ї, яка може забезпечити їм достатньо уваги та догляду.

Походження породи кане-корсо

Кане-корсо — масивна порода собак, що належить до групи молосів або догоподібних собак, які відносяться до мастифного типу. Предком кане-корсо вважається тибетський дог. Великий та агресивний собака, який став офіційним родоначальником давньоіталійських бойових собак часів розквіту Римської імперії.

Утримувати собак породи кане-корсо могли дозволити собі тільки представники римської знаті, які використовували їх для охорони майна: палаців, рабів, скота. Ці собаки брали участь у жорстоких розвагах популярних серед римського населення — гладіаторських боях. Їх натравлювали на великих звірів, на інших собак та на людей.

Пізніше кане-корсо почали схрещувати з аборигенними мисливськими породами собак. Їх почали використовувати здебільшого для охорони, полювання на великих звірів та в якості пастухів. Саме ці якості сформували генетичні ознаки породи — віддані захисники та прекрасні охоронці.

Під час Другої світової війни виникла загроза повного зникнення собак породи кане-корсо. Але вчений-біолог Джованні Бонатті Ніццолі, разом зі своїми послідовниками-ентузіастами зібрав по всій Італії представників кане-корсо, які залишилися в живих, і шляхом селекції відтворив генофонд чистопородних кане-корсо.

Перший офіційний стандарт породи кане-корсо був оприлюднений в 1984 році. А в 1996 році нова італійська порода кане-корсо італьяно була офіційно признана та зареєстрована Міжнародною кінологічною федерацією.

Стосовно етимології назви породи єдиної думки немає. «Кане» латинською «canis» — собака, а «корсо» має декілька гіпотез:

  • собака із Корсики (латинською);
  • охоронець, сторож (латинською);
  • огороджена парканом власність (давньогрецькою);
  • міцний, витривалий (кельтською);
  • грубий, великий (англійською);
  • скакун, бігун (італійською);
  • міцний, надійний (італійською).

Як виглядають кане-корсо

Зовнішній вигляд

Це велика порода собак з потужним, дещо витягнутим корпусом атлетичної будови. Спина рівна, міцна з рельєфними м’язами. Грудна клітка об’ємна, добре розвинена, м’язиста, досягає ліктьових суглобів.

Голова велика, широка, як у всіх представників молосоподібних собак, з чітко вираженою лобною борозною та переходом від лоба до морди. Масивна морда має форму квадрата або прямокутника, трохи курноса і коротша ніж череп. Ніс прямий з чорною мочкою та широкими ніздрями. Шия у кане-корсо міцна, м’язиста, має однакову довжину з головою. 

Сильні та міцні щелепи утворюють невеликий перекус, стандартом допускається і прямий перекус, але він небажаний. До шести місяців повністю сформований зубний ряд повинен мати 42 зуба.

Очі овальні з чорними повіками, пігментація очей залежить від забарвлення, але чим темніші, тим краще.

Хвіст високо посаджений, довгий та товстий. Він не повинен бути вигнутим, держиться високо, але не вертикально. 

Вуха у кане-корсо висячі, трикутні, щільно прилягають до голови. І хоча зараз стандарти забороняють купірувати хвости та вуха, деякі заводчики все ж обрізають хвіст до четвертого хрящика та надають вухам форму рівностороннього трикутника.

Передні кінцівки високі, прямі та сухі. Задні кінцівки масивні, з чітко окресленими м’язами та вираженими суглобами.

Шерсть

Шерстний покрив у собак кане-корсо повинен бути рівномірним і щільно прилягати до тіла. Підшерстя рідке, а сама шерсть густа, гладенька та коротка, вона має бути блискучою. Хвиляста, занадто м’яка шерсть та відсутність підшерстя вважається недоліками породи.

Забарвлення:

  • традиційне чорне;
  • сіре різних відтінків від світлого до темного;
  • руде різних відтінків від світлого до темного;
  • тигрове;
  • червоне або оленяче.

У кане-корсо з рудим та тигровим забарвленням повинна бути меланістична маска — затемнення на морді чорного або сірого кольору, але не заходити за лінію очей. На грудях, носі та кінчиках лап може бути мітка білого кольору.

Зріст / вага:

  • самки — 60 – 64 см / 40 – 45 кг;
  • самці — 64 – 68 см / 45 – 50 кг.

Характер, породні особливості та виховання кане-корсо

Хоча кане-корсо є потомками бойових собак-гладіаторів, їхня зовнішність доволі оманлива. Ці величні, серйозні та грізні на вигляд собаки, насправді мають врівноважений та добродушний характер. Представники породи кане-корсо — прекрасні компаньйони. А відданість господарю, миттєва реакція та відмінні охоронні якості для захисту своєї території закладені в них на генетичному рівні. 

Це розумні та багатозадачні собаки. В кане-корсо повністю відсутня безпричинна агресія, але під їхнім невпинним наглядом господар та його родина знаходяться в цілковитій безпеці. В спокійних ситуаціях собаки виглядають незворушими спостерігачами, яких нічого не цікавить, але насправді все знаходиться під їхнім пильним контролем. В присутності кане-корсо бажано не робити різких рухів в сторону його господаря — якщо відданий охоронець вирішить, що існує небезпека, то він може прийняти самостійне рішення для збереження життя чи майна хазяїна, причому агресія буде продемонстрована тільки в крайньому випадку.  

Кане-корсо терплячі та дружелюбні, тому прекрасно вживаються в одній компанії з іншими домашніми вихованцями, для нього вони являються членами зграї, яких треба захищати та опікуватися ними. Собаки обожнюють дітей і ніколи не завдають їм шкоди. 

Це порода собак відданих одному господарю на все життя. Вони важко переживають навіть не довготривалу розлуку з ним. Але, щоб завоювати авторитет і прихильність собаки, господар повинен бути лідером. Всі його команди повинні виконуватись точно і безумовно. 

Хоча на вигляд кане-корсо це поважні, спокійні та врівноважені собаки, такими вони стають з віком. А в молодості вони дуже активні, енергійні та грайливі як діти. Їм потрібні регулярні прогулянки, фізичні та розумові тренування. Кане-корсо інтелектуальні собаки та люблять, коли їх хвалять, тому дресирувати цю породу доволі легко.

Схильність до захворювань у кане-корсо

Порода кане-корсо хоч і має гарне здоров’я, при виборі вихованця потрібно звертати увагу на генетичні та притаманні великим породам захворювання:

  • дисплазія суглобів; 
  • алергія;
  • демодекоз;
  • епілепсія;
  • захворювання повік;
  • захворювання щитовидної залози;
  • онкологія;
  • проблеми з органами травлення;
  • кардіо-судинні захворювання.

На жаль, тривалість життя представників цієї породи всього 9-11 років.

Особливості утримання та догляду кане-корсо

Умови проживання для кане-корсо будуть комфортними як в квартирі, так і в заміському будинку. Багато простору вони не потребують, можуть в теплу пору року проживати у вольєрі, але на ланцюг садити цих собак категорично не можна. Це волелюбна порода та любить спілкування зі своїми людьми. Ще один аргумент на користь проживання собаки в приміщенні при низьких температурах — в них майже відсутнє підшерстя, тому вони дуже мерзнуть на вулиці. 

З кане-корсо потрібно гуляти двічі в день, до двох років не рекомендується давати надмірні  фізичні навантаження із-за можливих проблем з суглобами. В старшому віці тривалість прогулянки повинна бути не менше години, щоб вихованець міг побігати, пострибати та погратися.

Це короткошерста порода собак, тому догляд за ними особливого клопоту не принесе. Під час линьки, що відбувається два рази на рік, шерсть потрібно вичісувати кожного дня спеціальною силіконовою рукавичкою, що додатково стимулює кровообіг тварини. Щоб не пошкодити природний захисний шар, часто купати кане-корсо не рекомендовано. 

Потрібно регулярно проводити чистку вух, очей та зубів, слідкувати, щоб не було неприємного запаху. У здорових кане-корсо запах собаки майже не відчувається. У деяких собак може бути надмірне слиновиділення. Кігті, якщо вони не сточуються природним шляхом, раз в місяць обрізають.

Також вихованці потребують обробки від кліщів, блох та гельмінтів. Ретельно слідкуйте за календарем щеплень, щоб не пропустити планових вакцинацій, особливо до року.

Раціон харчування кане-корсо

Кане-корсо — велика порода, яка багато їсть, тому ці собаки доволі дорогі в плані харчування, яке повинне бути якісним, поживним та збалансованим. В раціон дорослої собаки на натуральному вигодовуванні обов’язково потрібно включати м’ясо телятини або яловичину, морську рибу, овочі та фрукти, зелень, нежирні кисломолочні продукти. Можна давати різноманітні каші з рослинною олією. Також вашому вихованцю для повноцінного розвитку потрібні додаткові вітаміни та мінерали. 

В раціон цуценяти, в якого активно формується кістяк та набирається м’язова маса, потрібно також включати достатню кількість продуктів, багатих на білок, кальцій та фосфор: м’ясо нежирних сортів, філе морської риби, яйця, кефір, варені та сирі овочі, фрукти. Також обов’язкові вітамінні добавки.

Сухий корм також обійдеться недешево. По-перше, у великої породи і порції розраховані пропорційно до її ваги. По-друге, корм повинен бути преміум класу, підібраний відповідно до вікових особливостей, маси, темпераменту собаки. Також потрібно враховувати схильність собаки до алергії та інших захворювань. Сухий корм вже збалансований і збагачений потрібними мікроелементами, тому додаткових вітамінних добавок давати вашому вихованцю не потрібно.

Щоб не виникало проблем з травленням, не змішуйте два види харчування та не давайте заборонені продукти: жирне та копчене м’ясо, річкову рибу, виноград, ізюм, солодощі, фарш, бульйони, горіхи.

Скільки коштує кане-корсо

Ціна на кане-корсо залежить від віку собаки, розплідника, породності та чемпіонських якостей батьків, наявності документів, що підтверджують родовід, класу, до якого належить цуценя:

  • шоу — майбутні чемпіони з бездоганним екстер’єром та родоводом;
  • брід — відповідають всім ознакам породи;
  • пет — домашні улюбленці з деякими відхиленнями від стандарту. 

200 $- 5000 $