Породи собак » Мальтіпу (Мальтіпудель)

Мальтіпу (Мальтіпудель)

Ця порода є досить молодою, вона була створена у 1990-х роках в США. Однією з головних переваг мальтіпу є їх розмір. Мальтіпу — це маленька, елегантна собачка з м’якою, хвилеподібною шерстю. Мальтіпуделі мають чудовий темперамент. Вони розумні, веселі, добре піддаються дресируванню, швидко вчаться новим командам. Ці собаки обожнюють бути в центрі уваги, мають м’який характер та дуже люблять людей.

Походження породи мальтіпу

Мальтіпу — результат схрещування мальтійської болонки з карликовим той-пуделем. Достеменно невідомо, яких цілей хотіли досягти англійські селекціонери, обравши для селекції саме ці породи. Але в результаті отримали гіпоалергенну породу собак, які практично не линяють, мають гламурність болонок та інтелект і кмітливість пуделя. 

Песики мальтіпу своєю чарівністю та схожістю з плюшевими іграшками, підкорили серця та завоювали популярність у статусі собак-компаньйонів.

Гламурними або дизайнерськими собачками мальтіпу стали називати через унікальність породи та доволі високі ціни на них. Дозволити собі таку розкіш могли здебільшого голлівудські зірки та селебріті. Ці собачки входять в топ-десять найпопулярніших карликових метисів світу. У мальтіпу з’явилися навіть фан-клуби їхніх шанувальників. 

Для реєстрації метисів було створено Американський клуб гібридних собак. Але міжнародними кінологічними клубами як окрема порода ці декоративні собаки не признані. Незважаючи на те, що для селекції відбираються тільки чистокровні представники, загальних стандартів та характеристик породи мальтіпу немає.

Як виглядають мальтіпу

Зовнішній вигляд

Це мініатюрна порода собак з пропорційною та гармонійною будовою тіла. Невеличка мордочка може бути або довгувата, як у пуделя, або у формі купола, як у болонки. Шия пряма. 

Вушка висячі, посаджені широко. Маленькі круглі очі можуть бути тільки темно-карі, зіниці майже не видно. 

Кінцівки маленькі, прямі, м’язисті. Покритий шерстю хвостик серповидної форми середнього розміру звисає донизу або трохи припіднятий.

Зовнішній вигляд залежить від покоління гібридизації F1 чи F2. Перше покоління (F1) має 50% генів мальтійської болонки та 50% генів той-пуделя. А друге покоління (F2) — це результат схрещування мальтіпу (25%) з карликовим той-пуделем (75%), тому потомство другого покоління мають більше схожості з пуделем: більш витягнуте тіло, довша шия та лапки, жорсткіша та більш кучерява шерсть.

Шерсть

Шерсний покрив у представників мальтіпу плюшевий, дуже приємний на дотик. В залежності, чиї гени домінантні шерсть може бути:

  • рівна та шовковиста (як у болонки) — незважаючи на високу або середню щільність, вона найлегша у догляді, бо не кошлатиться дозволяє експериментувати з різними стрижками. Вважається найбільш цінною;
  • кучерява та м’якенька (як у той-пуделя) — вимагає більшої уваги, бо густа і кошлатиться;
  • хвиляста та жорстка (як у пуделя) — зустрічається дуже рідко та є небажаною у представників мальтіпу.

Забарвлення

В одному приплоді мальтіпу ніколи не буває цуценят з однаковим забарвленнямм. Метиси болонки та пуделя можуть бути найрізноманітнішого кольору:

  • білий  — найпопулярніший;
  • чорний — зустрічається рідко;
  • сріблясті — всі відтінки;
  • бежеві — всі відтінки.

Представники мальтіпу завжди крім основного кольору, мають різноманітні відтінки забарвлення. Однотонних, без переливів, представників цієї породи зустріти неможливо. 

Зріст / вага

У цієї породи певних стандартів немає, але мальтіпу бувають:

  • міні або «чашечні» (2-4 кг) 
  • стандарт (4-8 кг).

Зріст собак в холці може бути від 11 см до 36 см. самці, зазвичай, крупніші від самок.

Характер, породні особливості та виховання мальтіпу

Мальтіпу — це унікальна декоративна порода собак, яка взяла всі найкращі якості від мальтійської болонки та карликового той-пуделя. Це допитливі та веселі песики, які стануть гарними компаньйонами і для гламурних світських левиць, і для людей поважного віку, і для дітей.

Вони, як і пуделі, легко піддаються вихованню та швидко засвоюють різні трюки, які потім люблять демонструвати. Собачки люблять увагу, обожнюють, коли їх хвалять, гладять, чухають за вушками. Вони прив’язані до господарів і не переносять самотності, тому бажано цих життєрадісних компаньйонів скрізь брати з собою. 

І хоча мальтіпу — це майже «кишенькова» порода, їх все рівно потрібно привчати до дисципліни та порядку. Це потрібно для їхньої ж безпеки та спокою господаря. Мальтіпу зовсім не агресивна порода, але деякі з них можуть без причини безперервно гавкати, що доставляє дискомфорт оточуючим. Виховувати та коригувати поведінку мальтіпу треба починати з двомісячного віку, бо чим старша собака, тим вона більше проявляє свій характер.

А ще вони дуже допитливі, жодна подія та справа не відбудеться без їхньої участі. Прекрасно ладять з усіма членами сімейства: котами, попугаями, хом’ячками. З дітьми мальтіпу готові бігати та веселитися безперестанку. І навіть в дорослому віці песики з задоволенням та невичерпною енергією будуть грати в активні ігри. 

Але в сім’ях, де є маленькі діти, потрібно контролювати, щоб в пориві ніжності вони не травмували собачку, яка так схожа на плюшеву іграшку.

Схильність до захворювань у мальтіпу

Для селекції вибираються тільки чистокровні представники з міцним здоров’ям. Та все ж таки потомство може успадкувати деякі генетичні недуги:

  • епілепсія;
  • алергія;
  • панкреатит;
  • проблеми з органами зору;
  • порок серця;
  • проблеми з зубами.

Тривалість життя мальтіпу приблизно 12-15 років.

Особливості догляду та утримання мальтіпу

Хоча мальтіпу декоративна порода, але все ж це собака. І вона повинна мати в квартирі місце для сну та харчування, особистий лоток, іграшки.

Так як це гламурні собачки, то і догляд за ними відповідний. Купають мальтіпу декілька разів на місяць, використовуючи спеціальні шампуні та бальзами. Сушити їхню хутряну шубку потрібно феном ледь теплим повітрям, зразу укладаючи шерсть. 

Послугами грумера користуються мінімум 2-3 рази на рік. Стрижка вибирається залежно від типу шерсті. Для гладкошерсних мальтіпу вибір модельних стрижок більший, ніж для кучерявих песиків. А чубчик над очима стрижуть частіше, щоб він не ліз в очі.

Від типу шерсті також залежить і кількість вичісувань. Хоча мальтіпу гіпоалергенні та не линяють, їх вичісують, щоб шерсть не кошлатилась та не утворювались ковтунці. В цьому плані менше повезло кучерявим представникам породи — їх потрібно чесати набагато частіше, ніж з рівною та шовковистою шерстю.

Вушка, очі та зуби потребують регулярної чистки та протирання ромашковим відваром. Щоб не причинити шкоди улюбленцю, зрізати кігті повинен грумер або ветеринар. 

В холодну пору року мальтіпу потребують утеплення, тому вони повинні мати комбінезончики, светрики або спеціальні попонки. Щоб лапки не мерзли та не травмувались, взимку їх змащують спеціальним кремом.

Як і всім собакам, мальтіпу потрібно проводити вакцинацію, обробляти їх від бліх та кліщів, раз на три місяці глистогонити.

Раціон харчування мальтіпу

Годувати песиків цієї породи можна і сухим кормом, і натуральним. Головне, щоб харчування було якісним та збалансованим, а корм відповідав розмірам, віку, активності вашого вихованця.

Якщо це сухий корм, то він повинен бути спеціальним для собак маленьких порід та тільки преміум класу. Вітамінні та мінеральні добавки вже входять до складу корму і додатково давати їх не потрібно. 

Продукти, які входять до натурального раціону потрібно давати подрібненими. Це можуть бути кусочки телятини, курки, печінки, морської риби, овочів та фруктів. Але в цьому випадку, щоб забезпечити організм вихованця необхідними вітамінами та мікроелементами, разом з фахівцем потрібно підібрати йому курс та дози прийому цих препаратів. 

Слідкуйте, щоб ніякі з компонентів харчування не викликали алергію або проблеми з органами травлення. Шоколад, інші солодощі, копчені, солоні та гострі продукти категорично заборонено включати в раціон мальтіпу.

Від якості харчування залежить здоров’я, настрій та гарний вигляд вашого улюбленця.

Скільки коштує мальтіпу

Ціна на мальтіпу залежить від віку собаки, розплідника, породності та чемпіонських якостей батьків, наявності документів, що підтверджують родовід, класу, до якого належить цуценя:

  • шоу — майбутні чемпіони з бездоганним екстер’єром та родоводом;
  • брід — відповідають всім ознакам породи;
  • пет — домашні улюбленці з деякими відхиленнями від стандарту. 

300 $- 2000 $