Породи собак » Німецький дог

Німецький дог

Німецький дог — це втілення елегантності, породності, аристократичної гідності та інтелігентності. Блискавичність реакції, стрімкість руху при зовнішньому спокої є основними рисами, які характеризують цих велетнів. Хоча їхній величезний розмір може налякати будь-кого, німецькі доги є м’якими та лагідними собаками, дуже прив’язаними до своїх господарів.

Походження породи німецький дог

Німецький дог — гігантська порода собак групи молосів. Предком догоподібних собак вважають тибетського дога — величезних, сильних та агресивних псів розводили тибетські монахи для охорони та захисту монастирів, а також для охоти на великого звіра.

Поступово ареал популяції тибетських догів поширився на інші азійські країни, а вже ассирійські торговці завезли їх до Європи — в Грецію та Рим. Саме завдяки римським легіонерам ці величні собаки з’явилися в Німеччині, Британії та в країнах Скандинавії. 

В середньовічній Англії, Данії та Германії завезених бойових собак почали використовувати для полювання на кабанів. Для покращення мисливських робочих якостей їх схрещували з англійськими мастифами та ірландськими вовкодавами. 

Довгий час ця порода носила різні назви, які об’єднувало слово «дог» — «велика собака»: англійський, німецький, данський, мисливський, великий. З легкої руки французького натураліста, який вперше побачив цих собак саме в Данії, за породою закріпилася назва великий данець. 

Найбільший вклад в розвиток породи внесли німецькі заводчики. Під час селекції приділялася увага не тільки збалансованості екстер’єру, а й темпераменту породи — селекціонерам вдалося пом’якшити агресивність датських догів. 

В 1880 році на зібранні заводчиків у Берліні було прийнято рішення — породу, яку вони розводять назвати  великими німецькими собаками або німецькими догами. Тоді ж засновано Клуб німецьких догів та прийнятий перший стандарт, згідно якого німецький дог та англійський мастиф вважалися різними породами. 

Багато європейських країн прийняло цей розподіл, але англійці та італійці продовжують називати породу мастифами.

Як виглядає німецький дог

Зовнішній вигляд

Ця порода собак є однією з найбільших у світі. Але не дивлячись на великий зріст, завдяки міцному кістяку, рельєфній мускулатурі пропорційній статурі доги виглядають гармонійно.

Голова сильна, велика, глибока, з гарно вираженим переходом від лоба до морди, морда глибока і сильна. Губи з тупим зрізом. Прикус ножицеподібний, сильний, повний зубний ряд в 42 зуби.

Вуха високо посаджені, гостро купірувані, в природному стані висять на хрящах.

Шия сильна і щільна, з гарно вираженими м’язами, з плавним вигином, високо поставлена. Грудна клітка дуже об’ємна і глибока, але не дуже широка.

Мочка носа чорна при любому забарвленні, крім блакитного (у блакитних догів вона має відтінок забарвлення). Очі та кігті бажано темні. У мармурового забарвлення (арлекін) допускається різноокість та плямиста мочка носа, рожева мочка вважається недоліком.

Спина у собаки пряма і сильна, круп короткий та округлий. Хвіст середньої довжини, товстий біля основи, шаблевидний, продовжує лінію спини, опущений донизу або трохи піднятий, але не загинається на спину.

Кінцівки прямі, з міцним кістяком і добре розвиненими м’язами. 

Шерсть

Шерсний покрив дуже короткий, гладкий та блискучий, з щільним приляганням, без підшерстя.

Забарвлення

Забарвлення має основні види:

  • чорне;
  • блакитне, блакитно-сіре (від світлого до темно-графітового);
  • арлекін (мармурове) — по чистому білому тлі невеликі чорні плями з нерівними, ніби рваними краями.
  • тигрове — завжди чіткі чорні полоси на світлому фоні (від світло-жовтого до насиченого золотисто-рудого);
  • палеве (від світло-бежевого до інтенсивного золотисто-рудого).

Для останніх двох забарвлень обов’язкова чорна маска та окуляри, бажані більш темні відтінки на вухах. При всіх цих забарвленнях білий колір допускається тільки на грудях та пальцях, але взагалі небажаний.   

Зріст / вага:

  • самки — 72 – 84 см / 50 – 63 кг;
  • самці — 80 – 90 см / 63 – 79 кг.

Характер, породні особливості та виховання німецького дога

Дог — собака переконливих розмірів, дуже м’язистий, міцної, але разом з тим елегантної статури: постав шиї високий, голову тримає гордо. Для дога саме головне — елегантність форм і породність загального вигляду, великі форми абсолютно обов’язкові, але вони повинні поєднуватися з настороженністю виразу та стрімкістю рухів. В іншому випадку саме характерне в образі собаки буде втрачене. 

Дог тримається з великою гідністю і спокоєм, але разом з тим він завжди готовий до блискавичного кидка і не знає страху. З цією собакою не можна затівати боротьбу і метушню навіть жартуючи, бо вона може прийняти все всерйоз. 

Це порода з м’яким характером і відданістю. Німецькі доги потребують любові та розуміння від господаря. Дог — прекрасний друг та компаньйон, відданий всім членам родини. Його нелегко вивести з себе, і з іншими тваринами він прекрасно ладить.

Ця порода дуже розумна і легко піддається дресируванню. Німецький дог розуміє та запам’ятовує команди з першого разу, собаки розрізняють інтонацію та емоційний стан господаря.

Схильність до захворювань у німецьких догів

Німецькі доги, страждають захворюваннями, які притаманні майже всім представникам великих порід:

  • дисплазія суглобів;
  • артрит;
  • онкологічні захворювання кісток;
  • здуття та заворот кишок;
  • серцево-судинні захворювання;
  • дерматит;
  • захворювання очей;
  • захворювання щитовидної залози;
  • глухота.

Ця порода не належить до довгожителів, тривалість їхнього життя всього 8-10 років.

Особливості утримання та догляду за німецьким догом

Незважаючи на свій розмір, німецький дог прекрасно уживається в квартирі, за умови, що з ним достатньо гуляють. Але все ж таки, собак таких розмірів бажано утримувати на великих територіях приватних будинків. У німецьких догів відсутнє підшерстя, собаки погано переносять як жару, так і холод, тому жити вони повинні в приміщенні, а не у вольєрі.

Проживаючи в квартирі чи будинку, німецькі доги особливого клопоту по догляду не доставляють. Це короткошерста порода, вичісувати вихованця можна раз в тиждень, використовуючи спеціальну силіконову рукавичку або м’яку щітку. Линяють собаки досить помірно, достатньо збільшити кількість вичісувань на тиждень в два рази.

Щоб не послаблювати імунітет вашого улюбленця, не потрібно часто влаштовувати йому водні процедури зі спеціальними шампунями — так ви збережете природну захисну плівку.

До стандартних процедур по очищенню вух, очей та зубів, підрізанню кігтів потрібно привчати вихованця змалечку, щоб він спокійно реагував на ці маніпуляції в дорослому віці, адже вдержати собаку з такими габаритами доволі не просто.

Також собак потрібно обробляти від кліщів, блох та гельмінтів, які можуть спровокувати серйозні проблеми зі здоров’ям вашого улюбленця. Робіть всі планові щеплення — це захистить собаку від багатьох захворювань.

Раціон харчування німецького дога

Щоб не виникло проблем з розвитком та зростанням вашого цуценяти, слідкуйте за раціоном його харчування. З обережністю використовуйте корм з високим вмістом білка та кальцію. Корм та харчові добавки для великих собак повинні бути тільки преміум класу та від надійних виробників, ретельно підібрані відповідно віку, маси та активності вашого вихованця.

Німецький дог — велика порода собак і їсть він, відповідно, багато. При натуральному годуванні добова доза дієтичного нежирного м’яса (курки, кролика, телятини, яловичини або баранини) становить 600-800 г. Можна включати до раціону морську рибу, кисломолочні продукти, крупи та овочі. 

Харчування повинне бути збалансованим та поживним, а головне якісним, особливо в період формування організму цуценяти. При натуральному харчуванні в раціон включають додатково вітамінно-мінеральний комплекс. При годуванні сухим кормом потреби в добавках немає, вони входять до складу кормів.

У німецьких догів обмін речовин повільний, вони схильні до проблем з травленням, тому годувати собаку потрібно після прогулянки та фізичних навантажень. Щоб не виникло здуття живота, годуйте вихованця меншими порціями, але частіше.

Скільки коштує німецький дог

Ціна на німецького дога залежить від віку собаки, розплідника, породності та чемпіонських якостей батьків, наявності документів, що підтверджують родовід, класу, до якого належить цуценя:

  • шоу — майбутні чемпіони з бездоганним екстер’єром та родоводом;
  • брід — відповідають всім ознакам породи;
  • пет — домашні улюбленці з деякими відхиленнями від стандарту. 

800 $- 1600 $